YAŞAM HABERLERİ
Egenin Yabancı Uyruklu Öğrencilerinden Görme Engellilere Dostluk Eli
26 Şubat 2019, 10:38 0
Egenin Yabancı Uyruklu Öğrencilerinden Görme Engellilere Dostluk Eli
İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsünde öğrenimlerine devam eden yabancı uyruklu bir grup öğrenci tarafından düzenlenen ve üç gün süren "Hayallere Açılan Kapı: Masallar" projesinin kapanışı Aşık Veysel Görme Engelliler İlköğretim Okulu ortaklığı ile gerçekleşti. Projenin kapanışa Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu, EÜ Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Nadim Macit, Proje Sorumlusu Öğr. Gör. Ömür Özütemiz, üniversitede eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler ile Aşık Veysel Görme Engelliler İlköğretim Okulu öğrencileri katıldı.
Sevgililerin Gülleri Menderes’ten
06 Şubat 2019, 17:08 0
Sevgililerin Gülleri Menderes’ten
14 Şubat Sevgililer Günü’nde en anlamlı hediye olan gül, Menderes’te ki seralarda yetiştirilerek vatandaşlar için hazır hale getirildi. Kesme çiçek sektöründe öncü olan Menderes’te 14 Şubat Sevgililer Günü için çiçek yetiştiricileri tarafından güller hazır hale getirildi. Menderesli çiçek yetiştiricilerinin özenle yetiştirdiği güller, Türkiye’nin dört bir yanına gönderilmeye başlandı.
KAHVE AŞKI’INDAN BAYRAKLI’YA ÇOK ŞIK BİR MEKÂN DAHA...
05 Aralık 2018, 00:18 1
KAHVE AŞKI’INDAN BAYRAKLI’YA ÇOK ŞIK BİR MEKÂN DAHA...
Şık mekânları, özgün tasarım ve sunumlarıyla kısa sürede Türkiye’nin en çok bilinen markaları arasında yer almayı başaran Kahve Aşkına Bayraklı’ da 1.400 metrekarelik kapalı alana sahip bir şube daha açtı.
MUHTEŞEM KOALİSYON…
09 Kasım 2018, 12:17 0
MUHTEŞEM KOALİSYON…
İzmir Merkezli 43 Federasyon ve dernek temsilcisi MARAŞDER Başkanı Murat Özbilir’in ev sahipliğinde toplandı. İzmir Gönül Köprüsü Platformunu kuran yeni oluşum bir dizi etkinliğe imza atacak. Platformunun genel sekreterliğini Gazeteci Halit Tunç üstlendi
OKUL KAYGISINI SAĞDUYU İLE ÇÖZÜN
14 Eylül 2018, 10:29 0
OKUL KAYGISINI SAĞDUYU İLE ÇÖZÜN
Dokuz Eylül Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı uzmanları, okul döneminin başlamasıyla özellikle okula yeni başlayan çocuklarda görülebilen kaygı problemine yönelik önerilerde bulundu. Ailelerin çocuklarına karşı sağduyulu ve destekleyici olması gerektiğini belirten uzmanlar, “Onların okulda da güvende olduklarını hissettirin” ifadelerini kullandılar.
Engelsiz Kamp Pamucak’ta başladı
07 Ağustos 2018, 13:58 0
Engelsiz Kamp Pamucak’ta başladı
Selçuk Belediyesi’nin engelli vatandaşlara yönelik gelenekselleşen bir hizmeti olan “Engelsiz Kamp” bir kez daha Pamucak Sahili’nde kuruldu. Kampın ilk gününde Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, engelliler ve ailelerini ziyaret etti. Selçuk ve çevre ilçelerden gelen engelliler 6 – 12 Ağustos tarihleri arasında “Engelsiz Kamp” ta aileleriyle birlikte denizin tadını çıkartacak.
KEMALPAŞA’DA YÜZDE YÜZ ORGANİK ÜRÜN YETİŞTİREN BİR KADIN GİRİŞİMCİ VAR
16 Temmuz 2018, 16:18 2
KEMALPAŞA’DA YÜZDE YÜZ ORGANİK ÜRÜN YETİŞTİREN BİR KADIN GİRİŞİMCİ VAR
Köy Kahvesi - "Çocukluğumuzda yediğimiz sebze ve meyvelerin tadı ve lezzeti kalmadı. Kanser vakaları arttı.” diye konuşan Gülhan Yetik Eryüksel, Kemalpaşa'nın Armutlu beldesinde 20 dönüm arazide organik tarım ile uğraşıyor. Tayfun-Gülhan Eryüksel çifti, ekibiyle birlikte yılda 70 çeşit organik sebze ve meyve yetiştiriyorlar.
ŞİMDİ KUM DENİZİ ZAMANI
12 Temmuz 2018, 11:48 0
ŞİMDİ KUM DENİZİ ZAMANI
Hava sıcaklıklarının yükseldiği şu günlerde İzmirliler’in bu yılki durağı da Urla Kum Denizi Plajı oldu. Yaklaşık 1 kilometrelik sahili ve tertemiz suyu ile mavi bayrak hakkını kazanmış olan Kum Denizi plajı, Karantina Adası manzarasında ziyaretçilerine serin bir plaj keyfi sunmaya devam ediyor.