TURİZM HABERLERİ
TORBALI’NIN DOĞA TUTKUNLARI YAĞMUR, SOĞUK DİNLEMİYOR…
13 Şubat 2019, 19:39 0
TORBALI’NIN DOĞA TUTKUNLARI YAĞMUR, SOĞUK DİNLEMİYOR…
Merkezi Torbalı’da bulunan Torbalı Doğa Sporları Kulübü (TODAK) yağmur, çamur, soğuk demeden Ege’nin dağlarında farklı etkinliklere imza atıyor.
İZMİRBÜYÜKŞEHİR TARİHİ BÖYLE KORUYOR…
30 Aralık 2018, 15:22 0
İZMİRBÜYÜKŞEHİR TARİHİ BÖYLE KORUYOR…
İzmir Konak’taki bir inşaat sırasında ortaya çıkan ve Koruma Kurulu tarafından ‘mutlak korunması gereken alan’ olarak belirtilen antik Roma dönemine ait liman hamamı ve imparatorluk salonu su altında kaldı. Arkeologlar telafisi mümkün olmayan sonuçlar ortaya çıkmadan suyun tahliye edilmesi gerektiğini söyledi. Vakıflar Genel Müdürlüğü ise uzmanlardan rapor beklendiğini açıkladı.
Partner İl Diyarbakır
06 Aralık 2018, 16:28 0
Partner İl Diyarbakır
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, "Türkiye, sunduğu turizm çeşitliliği, insanımızın sıcak konukseverliği ile rakipsiz bir ülkedir
TORBALI’DA MUHTEŞEM ZEYTİN FESTİVALİ
26 Kasım 2018, 10:49 0
TORBALI’DA MUHTEŞEM ZEYTİN FESTİVALİ
Torbalı Belediyesi tarafından Sahipler Mahallesi’nde 7.kez düzenlenen Zeytin ve Zeytinyağı festivali yine rengarenk geçti. İlçe içinden ve dışından binlerce kişi Gemlik türü zeytiniyle ünlü Saipler’e akın ederek festival coşkusuna ortak oldu. Festivale katılan Ak Parti İzmir Milletvekilleri ilçedeki büyük değişme ve büyümeye vurgu yaptı.
KAYA’DAN METROPOLİS’E DESTEK
20 Ekim 2018, 11:07 0
KAYA’DAN METROPOLİS’E DESTEK
İzmir'in Torbalı ilçesi sınırlarında, Yeniköy ve Özbey mahalleleri arasında bir tepenin üzerinde yer alan ve "Ana Tanrıça Kenti" anlamına gelen Metropolis Antik Kenti'nde kazı çalışmaları devam ediyor. Antik Kent içerisinde sürdürülen arkeolojik araştırma ve kazıların 28. yılına girdiğini belirten AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Metropolis'te ve çevresinde yürütülen çalışmalarla yeni keşiflerin yapılmasını beklediklerini söyledi
-Kemalpaşalı hanımlar Çanakkale’de
14 Ekim 2018, 11:54 0
-Kemalpaşalı hanımlar Çanakkale’de
Kemalpaşa Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen kent ve kültür gezileri bu yıl yeniden başladı.
Çeşme 12 ay muhteşem
17 Ağustos 2018, 10:24 0
Çeşme 12 ay muhteşem
Alaçatı Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Korkut Denizeri, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde Çeşme ve Alaçatı'nın 1 milyon ziyaretçiyi ağırlayacağını, otellerde yüzde yüz doluluk sağlandığını belirterek, “Gelemeyen üzülmesin. Çünkü Çeşme ve Alaçatı'da sezon artık 12 ay. Hiç bitmeyen sezonuyla yaz kış ziyaretçilerimizi en iyi şekilde ağırlamak için hazırız” dedi.
İSTANBUL’DA ADIYAMAN TANITIM GÜNLERİ HEYECANI
14 Ağustos 2018, 23:03 0
İSTANBUL’DA ADIYAMAN TANITIM GÜNLERİ HEYECANI
Dursun “ Adıyaman Tanıtım Günlerinde Hedef Bir Milyon Ziyaretçi Bekliyoruz"