KİN, NEFRET İNTİKAM,KAVGA,KIYIM...

Torbalı’da başkanlık koltuğuna oturan CHP’li İsmail Uygur, kadroda operasyon yaptı. Birçok müdür ve amirin yerini değiştiren Uygur’un bu tutumu ‘sürgün’ olarak nitelendirilirken, bir önceki başkan döneminde işe alınan onlarca personel çalışma alanlarına sokulmuyor. Kendilerine mobbing uygulanıyor. Öte yandan bir gurup hukukçunun bu uygulamalara ilişkin tespit ve dava hazırlığında olduğu öğrenildi.

KİN, NEFRET İNTİKAM,KAVGA,KIYIM...
09 Nisan 2019 Salı 09:30

Yerel seçim sonuçlarına göre Torbalı'da bir dönem aradan sonra üçüncü dönem başkanlık koltuğuna oturan CHP'li Belediye Başkanı İsmail Uygur mazbatasını alır almaz neşteri belediye bürokratlarına vurdu. Geçtiğimiz günlerde üzerinde şehit Ömer Halisdemir'in fotoğraflarının yere aldığı afişleri indirttiği iddiası ile kamuoyunda büyük tepki toplayan Uygur mazbatayı alır almaz eski AK Partili Başkan Adnan Yaşar Görmez'in müdür ve amirlerinin görev yerlerini değiştirdi. Alan ve birikimleriyle ilişkisi olmayan birimlere yerlerde görevlendirildi. Uygur, ilk olarak Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Değer'i görevden aldı. Değer, muhtarlık işlerinden sorumlu oldu. Kendisine mahalleler ve muhtarlarla ilgilenmesi görevi verilen Değer'e yeni görevi tebliğ edildi.

HAPIS CEZASI ALMIŞTI

Belediyede uzun süredir Yapı Kontrol Müdür Vekili olarak görev yapan Nurten Sevim de, Torbalı merkeze yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Dağtekke mahallesindeki hizmet binasında görevlendirildi. Eskiden köy olan ve Kemalpaşa-Bayındır ilçelerine sınır olan Dağteke Mahallesi'nde kurulan hizmet binasına gönderilen Sevim'in yeni görevlendirmesi belediye kulislerinde 'sürgün' olarak nitelendirildi. Daha önce de iki kez Torbalı Belediye Başkanı seçilen İsmail Uygur, 2014 yerel seçimleri öncesi 3. kez belediye başkan adayı olmaya hazırlanırken 1 yıl 15 günlük hapis cezası Yargıtay tarafından onanmış, durum böyle olunca da başkan adaylığı düşürülmüştü. Uygur'un hapis cezası almasına neden olan olay 2009- 2014 yılları arasında belediye başkanlığını yürüttüğü dönemde yaşanmıştı. Uygur, Torbalı Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Osman Benzer'i görevden alıp başka bir birimde görevlendirince Benzer, idare mahkemesine yürütmenin durdurulması davası açmıştı. İzmir 3 ve 4.'üncü İdare Mahkemeleri, Benzer'in görevine iade edilmesine karar vermesine rağmen Başkan İsmail Uygur, mahkeme kararını bir gün uyguladıktan sonra Benzer'i zabıta olarak görevlendirmişti. Bunun üzerine Osman Benzer'in, Torbalı 2'inci Asliye Ceza Mahkemesine açtığı davada mahkeme, Başkan Uygur'un Türk Ceza Kanunu'nun 257/1 maddesi uyarınca 'Görevi kötüye kullanma' suçu işlediğine hükmederek 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırmıştı. Karar daha sonra Yargıtay tarafından onanıp kesinleşince Uygur'un adaylığı düşmüş, 2014 yerel seçimlerine girememişti.

KİM NEREYE SÜRGÜN EDİLDİ ?

Uygur'un imzalayıp duyurusunu yaptığı yeni görevlendirmeye göre yönetim şeması şu şekilde oluştu: Daha önce Fen İşleri Müdürlüğünde görev yapan Çiçek Gültekin Elber, İmar ve Şehircilik müdür vekili kadrosuna. Daha önce İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nde görev yapan Bahar Karabaş asaleten Arşiv Müdürü kadrosuna. Sosyal Yardım İşleri Müdürü Kerim Alten, asaleten Mali Hizmetler müdürü kadrosuna, Emlak Müdürlüğünde görev yapan Serkan Tekin, Bilgi İşlem Müdür Vekili ve Kültür ve Sosyal İşler Müdür Vekili kadrosuna. Destek Hizmetleri Müdürlüğünde görev yapan Ali Yakupoğlu, asaleten Fen İşleri Müdür vekili ile Park ve Bahçeler Müdürü kadrosuna, Mali Hizmetler Müdürü kadrosunda bulunan Arzu Cımbaz, asaleten Strateji Geliştirme Müdürü kadrosuna. Kültür İşler Müdürü Sıdıka Aksu, asaleten Halkla İlişkiler Müdürü kadrosuna. Veteriner İşleri Müdürü Kemal Sevinçli, Temizlik İşleri Müdürü kadrosuna. Teknisyen kadrosunda bulunan Çağlar Albayrak, Sosyal Yardım İşleri Müdür Vekili olarak görevlendirildi. Fen İşleri Müdür Vekili Celal Barlas'ın müdürlükte memur olarak görevlendirilmesine. Park Bahçeler Müdürü Yiğit Ebren'in ise aynı müdürlükte memur olarak görevlendirilmesine. Temizlik İşleri Müdürü Gökhan Bulut'un Zabıta Müdürlüğü'nde zabıta memuru olarak görevlendirilmesine. Veteriner İşleri Müdürlüğü'nde görevli Sezer Eruzun'un müdür olarak görevlendirilmesine. Muhtarlık İşleri Müdür Vekili Vedat Çiftçi'nin görevinin sona ermesine. Ruhsat Denetim Müdürü Ayşe Kundakçı'nın görevinden alınarak aynı müdürlükte bulunan tekniker kadrosunda görevine devam etmesine. Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü'nde bilgisayar işletmeni olarak görev yapan Ertan Üzümcü ise Gelir Şefliği'nde tahsildar olarak görevlendirildi.

ONLARCA ÇALIŞANA MOBİNG DÖNEMİ BAŞLADI…

Belediye’de personel kıyımı devam ederken günlerdir ofise, çalışma alanlarına sokulmayan, ofislerine alınmayan onlarca çalışan kahvelerde oturmaya devam ediyor. Kendilerine ‘DÜŞMAN “ muamelesi yapıldığını, mobbing uygulandığını öne süren çalışanlarla ilgili olarak bir grup hukukçunun çalışma ve tespit yürüttüğü belirtiliyor.

CUMHURBAŞKANINA HAKKARETTEN YARGILANACAK.

Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur hakkında cumhurbaşkanına hakaret ve tehdit suçundan dolayı içişleri bakanlığı tarafından suç duyurusunda bulunulmuştu. Savcılık suç duyurusu üzerine sürdürdüğü hazırlık dosyası çalışmasını tamamladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dın avukatlarının da yakından izlediği davayla ilgili olarak Nisan ayında Uygur ifade vermeye çağırılacak.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.