ANADOLU BİRLİĞİNDE KAYA HEYECANI…

CHP İzmir Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı Heval Savaş Kaya, 3 dönem yönetim kurulunda görev aldığı Anadolu Birliği’ni ziyaret etti. Anadolu Birliği Genel Başkanı Veyse Güldoğan “Sayın Kaya Karabağlar’a değer katar “ dedi.

ANADOLU BİRLİĞİNDE KAYA HEYECANI…
17 Kasım 2018 Cumartesi 00:45

İzmir’in en güçlü sivil toplum örgütleri arasında yer alan Anadolu Birliğini ziyaret eden CHP Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı Heval Savaş Kaya uzun yıllar birlikte çalıştığı dernek yöneticisi arkadaşlarından destek istedi. Birliğin Genel Başkanı Veysel GüldoğanSayın Kaya Karabağlar’a değer katar inancındayız. Bizimle çalıştığı dönemde performansını, örgütleme gücünü, organizasyon ve ekip kurma kabiliyetini, proje üretme yeteneğini gördük. Karabağlar için büyük şans olur” dedi.

İzmir Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı Heval Savaş Kaya 3 dönem yönetiminde yer aldığı Anadolu Birliği Derneğini ziyaret etti. Birlikte çalıştığı arkadaşlarından destek istedi. Toplantıda konuşan Anadolu Birliği Genel Başkanı Veyse Güldoğan, bütün siyasi partilere eşit mesafede olduklarını, ancak geçmişte Anadolu Birliğinde görev almış, fedakarlıklarda bulunuş üyelerini bu kuralın dışında tutmaya çalıştıklarını belirterek şunları söyledi “ Heval Savaş ekip ruhuna inanan, kolektif değerler üreten, her ortamda sinerji oluşturan, kibirden uzak, yenilikçi, son derece sosyal, toplumun bütün kesimleriyle önyargısız diyalog kurabilen bir arkadaşımız. Biz onunla çalışırken, projeler üretirken bunları gördük. Sayın Kaya Karabağlar’a değer katar. Çehresinin değiştirecek, orasını marka bir ilçe haline getirecek birikime sahip. Çok iyi eğitim almış bir arkadaşımız” şeklinde konuştu.BİRLİĞİ BİR AKADEMİDİR AYNI ZAMANDA

Anadolu Birliği’nin Kurucularından Koç Ali Al, derneğin birer akademi gibi çalıştığını, çok sayıda, milletvekili, belediye başkanını İzmir’in siyaset hayatına kazandırdığını, köklü bir sosyal ve siyasal birikime sahip olduğunu belirterek “ Heval Savaş Kaya’da Anadolu Birliği’nde uzun süre çalışarak STK anlamında ciddi deneyimler edinmiştir. İzmir’deki bütün STK’ları tanıma,işlevlerini öğrenme imkanı bulmuştur. Bende kendisiyle iki dönem çalıştım. Heval Savaş Kaya Karabağlar’da özlenen, beklenen yada hedeflenen değişimi sağlayabilir. Ben onun çalışkanlığına, dürüstlüğüne, tarafsızlığına, vefasına kefilim” dedi.

Diğer dernek ve STK temsilcileri de Karabağlar ilçesinde yaşanan sorunları aktardılar.

SAVAŞ KAYA KİMDİR ?

1980 yılında Ağrı’da dünyaya gelen Heval Savaş KAYA, Ağrı Anadolu Lisesi’ni bitirmiş, 1998 yılı üniversite sınavında il birincisi olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanmış ve lisans eğitimini 2002 yılında tamamlamıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Hukuku Ana Bilim Dalı’nda “Avrupa Birliği Hukuku’nda Anti-damping Uygulamaları” konulu tezi ile ilk yüksek lisansını tamamlamıştır.

Halihazırda Ekonomi Üniversitesi Özel Hukuk Ana Bilim Dalı’nda ikinci yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 2004 yılından bugüne kurucusu olduğu Heval Savaş Kaya Hukuk Bürosu’nda 9 çalışanı ile beraber serbest avukatlık yapmaktadır. Özellikle şirketler hukuku, ticaret hukuku, taşınmaz hukuku, iş hukuku ve tazminat hukuku alanlarında çalışan Hukuk Bürosu, yoğun şekilde ulusal ve uluslararası şirketlere danışmanlık ve sözleşme hazırlanması hizmetleri de vermektedir. Ayrıca çeşitli ulusal ve uluslararası şirketlerin yönetim kurulu üyeliğini yapan KAYA, Türk Patent Enstitüsü’ne kayıtlı marka ve patent vekilidir. İyi derecede İngilizce ve Rusça bilmektedir.

Heval Savaş Kaya aktif siyasete 2003 – 2005 yıllarında Sosyaldemokrat Halk Partisi’nde Gençlik Kolları İzmir İl Başkanı olarak başlamıştır. Daha sonra ana kademede 2005 – 2008 yılları arasında İzmir İl Sekreterliği görevini üstlenmiştir.

2008 – 2009 yıllarında ise SHP İzmir İl Başkanlığı yapmıştır. 2009 yılında SHP İzmir İl Başkanı olarak, çok sayıda il yöneticisi, ilçe başkanı ve SHP’li üye ile birlikte CHP’ye katılmıştır. 2010 – 2012 yılları arasında CHP İzmir İl Başkanlığı Bilim Kurulu Üyeliği görevinde bulunmuştur.

24 Haziran 2018 Genel Seçimleri’nde İzmir İl Seçim Koordinasyonu Kurulu Üyeliği, İzmir İl Hukuk Komisyonu Üyeliği ve İzmir İl Seçim Güvenliği Komisyonu Üyeliği görevlerini yürütmüştür. 2018 yılında CHP Hukuk Politikaları’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’in yardımcılığına atanmıştır.

Heval Savaş KAYA, 2007 – 2015 yılları arasında, İzmir’de yaşayan Doğu ve Güneydoğu Anadolulu sanayici, işadamı ve siyasetçilerin kuruluşunda öncülük yaptığı Anadolu Birliği Derneği’nin Genel Başkan Yardımcılığı ve İkinci Başkanlık görevlerini yürütmüştür.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.