AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, Belediye Başkanı Uygur’u halktan kaçmakla, hiçbir hizmet üretmemekle suçladı.

AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada CHP Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un 14 aydır karantinada olduğunu belirterek “görünen odur ki, görev süresini bu şekilde tamamlayacaktır. Nefreti o kadar büyüktü ki, AK Parti döneminde yapılan çocuk parklarının bakımını bile üstlenmedi. Son olarak yine bizim dönemimizde yapılan Sosyal Market'in önündeki parkı bozmuş ve havuzu yıkmış.” dedi.

AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, Belediye Başkanı Uygur’u halktan kaçmakla, hiçbir hizmet üretmemekle suçladı.
18 Mayıs 2020 Pazartesi 17:30

Torbalı Belediye Başkanı CHP’li İsmail Uygur’u, AK Parti döneminde yapılan hizmetleri sindiremediğini, bunları yıkmak, yok etmek adına elinden geleni yaptığını belirten Günaydın şunları açıkladı” Torbalı'nın Belediye Başkanı ortalarda yoktur. Eskiden kendisine ulaşabilen yoktu, şimdi ortalıkta gören de yoktur. Belediye başkanları, halkın içinden gelen, halkın içinde yaşayan ve halka en yakın durması gereken siyasetçilerdir. Her zaman halka kulak vermek ve halkın istekleri doğrultusunda çalışmak zorundadırlar.

HALKTAN KAÇIYOR, SOKAĞA ÇIKAMIYOR, VATANDAŞLA GÖRÜŞMÜYOR.

Halkından kaçan, halka hesap vermeyen, halka tepeden bakan, halka zulmeden belediye başkanları bir gün olur o halkın içine çıkamaz, o şehrin sokaklarında yürüyemez olurlar. Ülkedeki farklı siyasi partilerden hemen hemen tüm belediye başkanları bu süreçte bir şeyler yapmaya çalışmış, vatandaşın derdine derman olmak adına bir çaba göstermiştir. Ancak bir tek Torbalı'nın Belediye Başkanı ortalıkta görünmemektedir. Gerçi kendisinden çok şey beklemek haksızlık olacaktır. Zira, göreve geldiği günden bu zamana geçen 14 ayda 14 defa ortalıkta görünmemiş bir kişiden bahsediyoruz.

UYGUR 14 AYDIR KARANTİNADA

Evet, Sayın Uygur sadece bu süreçte değil 14 aydır karantinadadır. Ve görünen odur ki, görev süresini bu şekilde tamamlayacaktır. Bu şekilde deruhte ettiği görevin, Belediye Başkanlığı sorumluluğu ile bağdaşıp bağdaşmadığı hususunu siz değerli hemşehrilerimin takdirine bırakıyorum.

Evet, Sayın Uygur ortalarda görünmemektedir ancak sahip olduğu zihniyet yıkmaktan ve bozmaktan ibaret icraatlarına devam etmektedir. Yapılanı yıkmak, işleyeni durdurmak, hizmet vereni engellemek, milletin yararına olan her şeyin kapısına kilit vurmak Sayın Uygur'un alışkanlığıdır.

ADNAN BAŞKANI KARALAMAKLA İŞE BAŞLADI.

Sayın Uygur göreve geldi ve işe ilk olarak 2014-2019 döneminde, Torbalı Belediyemizin AK Partili Sayın Adnan Yaşar Görmez tarafından başarıyla yönetildiği dönemde yapılan icraatları kötülemekle başladı. Oysa bir belediye başkanı kendisinden önce gelen başkanların yaptıklarını takdir etmeli, onların eksik bıraktığı bir şey varsa da tamamlamalıdır. Hep geçmişi kötüleyen, mazeretlere sığınan başkanları bu millet iyi karşılamaz. Başkanlık makamları sorun çıkarma yeri değil, çözüm üretme, hizmet etme yerleridir. Sayın Uygur işe enkaz edebiyatı yaparak başladı.

ENKAZ EDEBİYATINA SIĞINDI

Enkaz edebiyatı beceriksizlerin ilk sığınağıdır. Belediye başkanlarının görevi, devri sabık peşinde koşmak değil, şehirlerine en kalıcı hizmetleri getirmek için çalışmaktır. Ama Sayın Uygur sadece enkaz edebiyatı yaptı, başarısız geçeceğini bildiği görev süresine kılıf uydurmak için mazeretlerin arkasına sığındı.AK Parti'nin yaptığı her hizmeti kötüledi, her eseri yıkmak için fırsat kolladı.

BELEDİYE BİNASINI ATIL DURUMDA BIRAKTI. MİLYARLAR ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ.

Sayın Adnan Yaşar Görmez'in Torbalı'mıza kazandırdığı belediye binasını atıl halde bıraktı, sırf inat ve çekememezlik uğruna milyonlarca liralık bu yatırımı çürümeye terk etti. Bizim dönemimizde yapılan parkların çimlerini bile sulamadı. Nefreti o kadar büyüktü ki, AK Parti döneminde yapılan çocuk parklarının bakımını bile yapmadı.

SOSYAL MARKETİ KAPATTI MEYDANINI YIKTI

Son olarak yine bizim dönemimizde yapılan Sosyal Market'in önündeki parkı bozmuş ve havuzu yıkmış. Bunlar o kadar garip, o kadar çocukça, o kadar fesatlık kokan işler ki, inanın bunun üzerinde konuşmak bile bana garip geliyor. Ama maalesef karşımızdaki zihniyet bu. Sayın Uygur, yapılanı yıkmak, hakikati çiğnemek, var olanı yok etmek üzerine kurduğu belediyecilik anlayışıyla tam bir garabet içindedir. Bunu değerli hemşehrilerimizle paylaşmak durumundayız.

İLÇEYE ÇOK BÜYÜK ESERLER KAZANDIRDIK

Ancak şunu özellikle ifade etmek isterim. AK Parti olarak 2014-2019 döneminde biz bu ilçeye o kadar hizmet yaptık, o kadar eser kazandırdık ki, her gün birini yıksanız yine de kalan görev süreniz hepsini yıkmaya-bozmaya yetmez.

Sizin bu filminizi 2004-2014 döneminde görmüştük. Şimdi film yine aynı, oyuncular yine aynı. Ama unutmayın, sahne ve dekor çoktan değişti. Torbalı, 2014'te bıraktığınız Torbalı değil. Dünya, 2014'te bıraktığınız dünya değil. Siz geçmişte kalmışsınız. Artık herkes gerçekleri çok net bir şekilde, rahatlıkla görüyor.

Makamının sorumluluğunun bilincinde olarak şehrine hizmet için çalışmak yerine küçük hesaplar peşinde koşan, siyaseti millet için yapmak yerine kendisi ve küçük bir halka haline getirdiği çevresinin çıkarları için yapan, milletine hizmetkar bir belediye başkanı olmak yerine sorumsuz bir yönetici olan biri arasındaki fark çok net bir şekilde görülüyor.

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞACAĞIZ.

Siz yatmaya devam edebilirsiniz biz gece-gündüz demeden çalışacağız. Siz karantinada kalmayı tercih edebilirsiniz, biz milletimizin gönlünde kalmaya devam edeceğiz. Tevazu içinde hareket edeceğiz. Bütün gönüllere, bütün kalplere girerek herkesin kapısını çalacağız. Şehrimizin, vatandaşlarımızın ihtiyacı ne ise bunları gidermek için mücadele vereceğiz. Herkes bilmelidir ki, Torbalı sahipsiz değildir.

2 BİN 500 AİLEYE ERZAK YARDIMI YAPTIK

AK Parti Torbalı İlçe Başkanlığı olarak, dünyayı sarsan Koronavirüs salgınının ülkemizde görüldüğü 10 Mart tarihinden bu yana sahadayız. İlçemizde ihtiyaç sahibi 2 bin 500 aileye erzak yardımı gerçekleştirdik. Salgının başladığı günden bu zamana değin geçen sürede, vatandaşlarımıza 25 bin adet koruyucu maske dağıttık. Vefa Sosyal Destek Grubu'nun yaptığı çalışmalara destek sunduk. 65 yaş ve üstü hemşehrilerimizin ihtiyaç ve taleplerine anında çözümler üretiyoruz. İlçemizdeki muhtarlarımıza, berberlerimize, kuaförlerimize taksicilerimize maske ve hijyen paketi desteğinde bulunduk. AK Parti Torbalı İlçe Başkanlığı olarak sosyal dayanışmayı ve yardımlaşmayı çok önemsiyoruz. İnşallah birbirimize kenetlenerek ve sosyal sorumluluk anlayışından ayrılmadan bu badireyi geride bırakacağız.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde bu dönemde herkes bir seferberlik ruhuyla görev yapıyor. Bizi ayakta tutan en büyük güç, birliğimiz, beraberliğimiz, devlet ve millet olarak kenetlenme duygumuzdur. Bin yıllık devlet geleneğimizde gördüğümüz bir şey var. Zor günlerde, buhran zamanlarında ne milletimiz devletini sahipsiz bırakır, ne de devletimiz aziz milletimizin çaresizliğine izin verir. Devlet ve millet böyle kenetlendikçe Türkiye Cumhuriyeti Devleti Allah'ın izniyle ilelebet var olacaktır. Ben özellikle bu süreçte Torbalı'mıza katkılarından dolayı, ilçemizin evladı, AK Parti MKYK Üyemiz ve İzmir Milletvekilimiz Sayın Mahmut Atilla Kaya'ya teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Vatandaşlarımızın her sorunu için sürekli devrede olan, pandemi sürecini ilçemizde takip ederek olası sorunlara hızlı çözümler üreten Sayın Milletvekilimize minnettarız.

KORONA GÜNLERİNDE TORBALI BELEDŞYESİ SAHADAN ÇEKİLDİ

Bizler bu duyguyla, inanç ve kararlılıkla aziz milletimizin hizmetkarı olarak çalışmalarımızı sürdürürken, Torbalı Belediyesi'ni ise sahada görmediğimizi ifade etmek durumundayım. Arkadaşlarımla birlikte günlerdir sahadayım, Torbalı Belediye Başkanı Sayın İsmail Uygur ile bir kez dahi karşılaşmadım. Kendisi nerededir, ne yapmaktadır, nelerle iştigal etmektedir doğrusu merak etmekteyim. Nüfusu 200 bine dayanan bir ilçenin belediye başkanı olarak, hepimizi sarsan bu pandemi günlerinde sorumluluğunun bilincine vararak sahaya inmiş olsaydı herhalde bir yerlerde karşılaşır, denk gelirdik.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.