AK PARTİ TEŞKİLATI RAHATSIZ

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Bahçesinde ağaçlarıyla ünlü hemşerilik eski lojmanları yıktırıldı. Bahçesindeki onlarca ağaç ise bir gece ansızın kesildi ve alan paralı otopark ihalesini kapan meşhur holdinge teslim edildi.

AK PARTİ TEŞKİLATI RAHATSIZ
22 Eylül 2019 Pazar 16:00

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Bahçesinde ağaçlarıyla ünlü hemşerilik eski lojmanları yıktırıldı. Bahçesindeki onlarca ağaç ise bir gece ansızın kesildi ve alan paralı otopark ihalesini kapan meşhur holdinge teslim edildi.

Yıktırılan lojmanlar

Geceler boyu sürdürülen bu operasyon duyarlı bir vatandaşın cep telefonuyla çektiği fotoğrafları metropolishaber.com’a göndermesiyle ortaya çıktı.

ASIRLIK AĞAÇLAR BİR GECEDE YOK EDİLDİ...

Ege Üniversitesi Rektörü Necdet Budak göreve geldikten hemen sonra yapmış olduğu ilk iş: Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı tarafından işletilmekte olan otoparkları Vakfın kullanımından alarak vekilliği döneminden tanıdığı Kartallar Holding’e ihaleyle vermişti.

İhale sürecinde yaşanan skandallar serisini daha önce metropolishaber.com yazmıştı.

Otoparkın aylık cirosunun 1,5 milyon (eski parayla 1,5 trilyon) dolayında olduğu, üniversite hastanesi kampüs alanında yeni alanların açılmasıyla bu tutarın 2 milyon TL’ye ulaştırılması hedefleniyor.

Rektör Budak’ın Kartallar Holding’e bu sözü verdiği öne sürülüyor. Ege Üniversitesi bahçesinde otopark uğruna asırlık ağaçlar kesilirken, Ege Üniversitesi Rektörü Budak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ağaç ve doğa tutkunu olduğunu her fırsatta duyuruyor.

CHP ‘den Ak Partiye geçerek siyasi bakımdan radikal bir karar veren, daha sonra da Ege Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Necdet Budak, son işinde otopark ve hastane kantini ihaleleriyle ilgili olarak İzmir kamuoyunda ve Ak Parti çevrelerinde çokça tartışılmıştı.


AK PARTİ TEŞKİLATI RAHATSIZ, ANCAK ÇARESİZ

AK Parti İzmir İl Başkanlığında bir yetkili “bazı bürokratlar davamıza zarar veriyor. Ege ve Dokuz Eylül Üniversitesindeki şikayetler bu anlamda en ciddi sorunların başında geliyor. Bütün uygulamaları, ilişkileri, kararları partimize, davamıza fatura ediliyor. Bürokratların bu anlamda bir kaygısı yok. Çünkü hesap verebilecekleri bir sistem, sağlıklı denetim mekanizması henüz oluşturulamadı. YÖK’te bu anlamda yetersiz ve işlevini yerine getirecek sağlıklı bir mekanizmaya sahip değil. Bir şikayete 6 ayda cevap yazılamıyor. Üniversite rektörlerinin, kantin, otopark, sosyal alanlar, bahçe, eczane, otel gibi tartışmalara, istismara açık hususlarda dikkatli en önemlisi şeffaf olmaları gerekiyor. Yakınlarının, akrabalarının, aile çevreleri konusunda bu anlamda daha dikkatli olmak zorundalar.” Şeklinde konuştu.

Kampüsteki ağaçların otopark için kesilmesi, zeytin ağaçlarının bulunduğu bölgelerin asfaltlanmasıyla yağışlarda Üniversite hastanesinde su baskınları yaşanmaya başlandı.

BİNLERCE ŞİKÂYET VAR.

Tüketici sitelerinde en çok şikayet edilen işletmelerin başında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi otoparkı bulunuyor. İşte o şikayetlerden bazıları.

…..

Ege Üniversitesi Hastanesi Otopark Ü…

İzmir Bornova'da Ege Üniversite Hastanesi otopark rantçılığının merkezi konuma gelmiş! Çok yazık, insanlar sağlık hizmeti almaya geldiklerinde fahiş otopark ücretleri ödemek zorunda bırakılıyorlar. Her taraf kapan, beton bariyer, dubayla dolu. Buna karar veren yöneticiler şunu bilsinler Üniversite hastanesini kalkındırmanın yolu vatandaşa eziyet etmekten geçmiyor. Giriş çıkışlar kontrolsüz olsun demiyorum fakat şu anki görüntü tam bir eziyettir. Düzeltilmesi için koltuklarına yapışmış olanların gitmeleri mi gerekiyor?

………..

Hafta sonları çocuk hastanesine gitmek için yani otopark değil hastaneye giden yolu kapatmışlar, otopark parası istiyorlar. Bu nasıl bir saçmalık? Ben eşimi bırakacağım gideceğim. Oraya araçla gidiş ücretliymiş. İlla yürümesi lazımmış. Ya da geçiş parası verilmesi gerekiyor. Bu nasıl bir saçmalık? Derhal ilgilenilmesi lazım. BİMER'e de şikayet edeceğim. Devlet Hastanesi sözde ama bahçesine hasta bırakmak bile ücretli giriş. Her yere şikayet edeceğim.

…………………….

Bugün Ege Üniversitesi Hastanesine kızımı acil bölümüne götürdüm. Aracı park edecek yer yoktu mecburen otoparka girdim. Çıkışta 6,5 TL ücret ödedim. Bence bu tamamen haksız bir kazanç. Arabayı nereye bırakacağız. Neden böyle bir rant kapısı yapılmış?

Hiç ama hiç kabul edilecek bir uygulama değil. Her yerde çocuk acil kısmında bile otopark var. Ben büyük acilin oraya park ettim. Tamamen haksız kazanç. Para kazanacak başka alan kalmadı mı?

…….

Otopark sorununu ne zaman halledeceksiniz? Hiç fakir fukarayı düşünmüyorsunuz bununla siz biz ilgilenmeyecekse kim ilgilenecek? Ciddi anlamda sıkıntılar yaşıyoruz biz hizmet alırken otoparka ücret ödemek istemiyoruz

.……………………

Hastane otoparkları ücretsizdir. Burada bir suç işleniyor. Yakışmıyor. Haksız kazanç ile bir yere varamazsınız.

…….

24 TemmuzBirsen 5.013

……..

Ege Üniversitesi Hastanesi Engelli A…

Bugün gastroenteroloji bölümüne engelli aracımla giremedim. Tam bir rezalet. İlgisizlik almış başını gitmiş. Karaciğer nakilliyim, doktorum gastroenteroloji bölümünde 2 ayda bir bu bölümde kontrole gelmek zorun…

03 TemmuzCankut 2.992

…….

Ege Üniversitesi Hastanesi Fahiş Oto…

Herkesi ücretli otoparka mahkum ediyorsunuz ve 1 saatlik parka 9.5 TL gibi fahiş paralar alıyorsunuz.

…….

30 MayısSezgin 6.290 1

Ege Üniversitesi Hastanesi Otoparkı …

Ege Üniversitesi Hastanesi'nin otopark fiyatlarını hiç kimse denetlemiyor mu acaba? İnsanlara yazık yani 1 buçuk saat durduğum otoparka 9 buçuk lira ödedim. Bu bizim gibi sadece engelli maaşıyla geçinenler için…

…….

22 OcakErcan 7.065

Ege Üniversitesi Hastanesi Otopark D…

Ege Üniversitesi otoparkında 15 dakika otopark sadece kandırmaca olarak işliyor. Park etmesi çıkması 15 dakika geçiyor ve çıkışta bunu öğrenince geri döndürmüyorlar. Çık, tekrar gir tekrar öde deniyor rahat bir…

06 Ekim 2018Alp 4.604

Ege Üniversitesi Hastanesi Otopark …

İzmir Bornova'da Ege Üniversite Hastanesi otopark rantçılığının merkezi konuma g…

14 Eylül 2018Barış 6.434

Ege Üniversitesi Hastanesi Otopark Ü…

Haftanın 3 günü Ege Üniversitesi Hastanesine Onkoloji bölümüne geliyoruz. Aracı park edecek yer yoktu mecburen otoparka girdim. 1 saati 3 dakika geçtiği için çıkışta 7 TL ücret ödedik. Bence bu tamamen haksız b…

…..

Ege Üniversitesi Hastanesi Otopark Ü…

Hafta sonları çocuk hastanesine gitmek için yani otopark değil hastaneye giden yolu kapatmışlar, otopark parası istiyorlar. Bu nasıl bir saçmalık? Ben eşimi bırakacağım gideceğim. Oraya araçla gidiş ücretliymiş…

……

Ege Üniversitesi Hastanesi Hasta İnd…

Ege Üniversitesi Hastanesi polikliniklerin yanındaki hasta indirme ve bindirme bölümlerinde biri hariç diğerlerinin önüne park kazığı koyarak bütün park yerlerini kapatmışsınız ama tabelayı kaldırmayı unutmuşsu…

……

Ege Üniversitesi Hastanesi Otopark Ü…

Otopark sorununu ne zaman halledeceksiniz? Hiç fakir fukarayı düşünmüyorsunuz bununla siz biz ilgilenmeyecekse kim ilgilenecek? Ciddi anlamda sıkıntılar yaşıyoruz biz hizmet alırken otoparka ücret ödemek istemi…

…..

Ege Üniversitesi Hastanesi Otopark Ü…

Bugün Ege Üniversitesi Hastanesine kızımı acil bölümüne götürdüm. Aracı park edecek yer yoktu mecburen otoparka girdim. Çıkışta 6,5 TL ücret ödedim. Bence bu tamamen haksız bir kazanç. Arabayı nereye bırakacağı…

…..

Ege Üniversitesi Hastanesi Otopark Ücreti!

Hastane otoparkları ücretsizdir. Burada bir suç işleniyor. Yakışmıyor. Haksız kazanç ile bir yere varamazsınız.

…………………….

Ege Üniversitesi Hastanesi Sınav Gir…

Ege Üniversitesi Hastanesi Sınav Girişinde Otopark Ücreti

YDS sınavına kızımı götürdüğümde Tıp Fak. Dersliklerinde sınava girecekti. Dersliklere giden yolun kapatıldığını gördüm ve trafiği binaların arkasındaki otoparkların olduğu bölümlere doğru veriyorlardı.

Oraya döndüğümde girişte trafiğin tıkalı olduğunu gördüm. Bir de baktım ki trafiğin tıkanma sebebi Üniversitenin otoparkını ihale ettiği üntaş firması yolu kesmiş sınava öğrenci getiren velilerin araçlarından araç giriş bedeli alıyorlar. Sınava Üniversite kampüsünde girenler böyle bir ücret ödemediği halde ya Üntaş şirketinin uyanıklığından ya da hastane yönetiminin daha fazla gelir etme arzularından dolayı 5 TL haksız yere giriş ücreti alınıyor.

Hastaneye gelen hastalar otopark parası yüzünden zaten mağdur iken bir de sınava girenlerin araçların ücret alınması mezunu olduğum Ege Üniversitesi'ne hiç yakışmayan çirkin bir hareket.

…….

Ege Üniversitesi Hastanesi Otopark!!

Acil servise geldik, arabamızı ücretsiz koyabileceğimiz otopark yok! Devlet'e ait bir kurumda ve insan sağlığı söz konusu olan bir işletmede her yerin paralı otopark olması nasıl bir siste…


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.