SAĞLIK HABERLERİ
Can Hastanesi’nde İkiz Mutluluk
14 Eylül 2018, 17:01 0
Can Hastanesi’nde İkiz Mutluluk
Tüp bebek gören Cengiz çifti, ilk kontrollerde bir bebeklerinin olacağını öğrenince çok mutlu oldu. Devam eden kontrollerde ikiz bebeklere hamile kaldığını öğrenen anne Hatice Cengiz, İzmir Özel Can Hastanesi’nde ikizlerini sağlıklı olarak dünyaya getirdi. Anne, “Doktor ultrason ekranına uzun süre bakınca eşimle çok korktuk. Bir bebeğiniz daha var deyince, göz yaşlarımızı tutamadık” dedi.
MS HASTALARI SARIL HAYATA DEDİLER
10 Eylül 2018, 11:33 0
MS HASTALARI SARIL HAYATA DEDİLER
MS hastaları Karşıyaka’da “Sarıl Hayata” kahvaltısında buluştu.
Ege Tıplı öğrenciye uluslararası görev
10 Eylül 2018, 11:17 0
Ege Tıplı öğrenciye uluslararası görev
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencisi İdil Kına, öğrenciler tarafından yönetilen dünyanın en büyük organizasyonu olan Uluslararası Tıp Öğrencileri Birlikleri Federasyonu ( IFMSA) İnsan Hakları ve Barış Çalışma Kolu direktörlüğüne seçildi.
Şarbondan 15 Dakikada Korunun
06 Eylül 2018, 14:51 0
Şarbondan 15 Dakikada Korunun
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Turhan Togan, Türkiye’de görülen şarbon vakalarının vatandaşların et ve süt tüketimini engellememesi gerektiğini vurgulayarak, “Eti 15 dakika pişirip, sütü de 15 dakika kaynatarak bu hastalıktan kendimizi koruyabiliriz” uyarısında bulundu. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Turhan Togan, Türkiye’de görülen şarbon vakalarının vatandaşların et ve süt tüketimini engellememesi gerektiğini vurgulayarak, “Eti 15 dakika pişirip, sütü de 15 dakika kaynatarak bu hastalıktan kendimizi koruyabiliriz” uyarısında bulundu.
Tüp bebekte genetik tanı uygulamaları sağlıklı gebelik şansını artırıyor
06 Eylül 2018, 14:26 0
Tüp bebekte genetik tanı uygulamaları sağlıklı gebelik şansını artırıyor
Özel Tınaztepe Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Sorumlu Hekimi Doç. Dr. Erdal Aktan, tüp bebek tedavisi gören hastalara sağlıklı gebelik şansını artıracak uygulamalar hakkında bilgi verdi. Doç. Dr. Aktan, Preimplantasyon Genetik Tanı (PGD) veya Preimplantasyon Genetik Tarama (PGS) yöntemi sayesinde sağlam embriyonun belirlenip anne adayına transfer edilmesiyle hastalık olasılığından arındırılmış bir gebelik elde edilebildiğini söyledi.
Sağlık Bakanlığı da “balık” diyor
05 Eylül 2018, 15:02 0
Sağlık Bakanlığı da “balık” diyor
Sağlık Bakanlığı, balıkta bulunan Omega 3’ün faydalarını anlatan bir görseli resmi twitter hesabından paylaşarak balık tüketiminin önemine dikkat çekti. Böylesi paylaşımların özellikle Sağlık Bakanlığı eliyle yapılmasının önemine dikkat çeken Türkiye’nin en önemli balık üreticisi ve ihracat şampiyonu Kılıç Holding’in İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Kızıltan, “Bizlerin her platformda anlatmaya çalıştığımız balığın faydalarına dair bilgileri Sağlık Bakanlığı’nın dile getirmesi insanlarımızı balığa yönlendirme açısından çok faydalı” dedi.
Ege’nin örnek araştırma ekibi
05 Eylül 2018, 10:44 0
Ege’nin örnek araştırma ekibi
Ege Üniversitesi (EÜ) Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özgen Özer’in danışmanlığını yaptığı araştırma ekibi, ilaçların deriden acısız bir şekilde verilmesine olanak sağlayan mikroiğne ve kanser hastalarının güneşten korunmasına yönelik geliştirdiği bir koruyucu krem gibi birçok ürün geliştirdi. Araştırma ekibini ziyaret edip çalışmaları hakkında bilgi alan EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Bilginin çıktılarının ürüne dönüştüğü bir tablo karşısında gururlanmamak mümkün değil. Araştırma ekibimizi kutlarım” dedi.
Yenidoğan Sarılığına Dikkat !
05 Eylül 2018, 10:36 0
Yenidoğan Sarılığına Dikkat !
Yenidoğan Sarılığı hastalığı hakkında açıklama yapan Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı, Neonatoloji (Yenidoğan) Uzmanı Doç.Dr. Aydın Erdemir, “İlk 24 saat içinde bebeklerin sararması her zaman patolojikdir. Mutlaka acilen değerlendirilmesi gerekmektedir” uyarısında bulundu.