SAĞLIK HABERLERİ
Şarbondan 15 Dakikada Korunun
06 Eylül 2018, 14:51 0
Şarbondan 15 Dakikada Korunun
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Turhan Togan, Türkiye’de görülen şarbon vakalarının vatandaşların et ve süt tüketimini engellememesi gerektiğini vurgulayarak, “Eti 15 dakika pişirip, sütü de 15 dakika kaynatarak bu hastalıktan kendimizi koruyabiliriz” uyarısında bulundu. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Turhan Togan, Türkiye’de görülen şarbon vakalarının vatandaşların et ve süt tüketimini engellememesi gerektiğini vurgulayarak, “Eti 15 dakika pişirip, sütü de 15 dakika kaynatarak bu hastalıktan kendimizi koruyabiliriz” uyarısında bulundu.
Tüp bebekte genetik tanı uygulamaları sağlıklı gebelik şansını artırıyor
06 Eylül 2018, 14:26 0
Tüp bebekte genetik tanı uygulamaları sağlıklı gebelik şansını artırıyor
Özel Tınaztepe Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Sorumlu Hekimi Doç. Dr. Erdal Aktan, tüp bebek tedavisi gören hastalara sağlıklı gebelik şansını artıracak uygulamalar hakkında bilgi verdi. Doç. Dr. Aktan, Preimplantasyon Genetik Tanı (PGD) veya Preimplantasyon Genetik Tarama (PGS) yöntemi sayesinde sağlam embriyonun belirlenip anne adayına transfer edilmesiyle hastalık olasılığından arındırılmış bir gebelik elde edilebildiğini söyledi.
Sağlık Bakanlığı da “balık” diyor
05 Eylül 2018, 15:02 0
Sağlık Bakanlığı da “balık” diyor
Sağlık Bakanlığı, balıkta bulunan Omega 3’ün faydalarını anlatan bir görseli resmi twitter hesabından paylaşarak balık tüketiminin önemine dikkat çekti. Böylesi paylaşımların özellikle Sağlık Bakanlığı eliyle yapılmasının önemine dikkat çeken Türkiye’nin en önemli balık üreticisi ve ihracat şampiyonu Kılıç Holding’in İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Kızıltan, “Bizlerin her platformda anlatmaya çalıştığımız balığın faydalarına dair bilgileri Sağlık Bakanlığı’nın dile getirmesi insanlarımızı balığa yönlendirme açısından çok faydalı” dedi.
Ege’nin örnek araştırma ekibi
05 Eylül 2018, 10:44 0
Ege’nin örnek araştırma ekibi
Ege Üniversitesi (EÜ) Eczacılık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özgen Özer’in danışmanlığını yaptığı araştırma ekibi, ilaçların deriden acısız bir şekilde verilmesine olanak sağlayan mikroiğne ve kanser hastalarının güneşten korunmasına yönelik geliştirdiği bir koruyucu krem gibi birçok ürün geliştirdi. Araştırma ekibini ziyaret edip çalışmaları hakkında bilgi alan EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Bilginin çıktılarının ürüne dönüştüğü bir tablo karşısında gururlanmamak mümkün değil. Araştırma ekibimizi kutlarım” dedi.
Yenidoğan Sarılığına Dikkat !
05 Eylül 2018, 10:36 0
Yenidoğan Sarılığına Dikkat !
Yenidoğan Sarılığı hastalığı hakkında açıklama yapan Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı, Neonatoloji (Yenidoğan) Uzmanı Doç.Dr. Aydın Erdemir, “İlk 24 saat içinde bebeklerin sararması her zaman patolojikdir. Mutlaka acilen değerlendirilmesi gerekmektedir” uyarısında bulundu.
İrlandalılar Obezite Cerrahisinde İzmir’i Seçiyor
04 Eylül 2018, 10:34 0
İrlandalılar Obezite Cerrahisinde İzmir’i Seçiyor
İrlandalı John Martın Donagh (28) ve Annette Smyth (41)’in zayıflayarak sağlıklarına kavuştuğunu gören aynı ülke vatandaşı obezite hastası Elizabeth Byune (67) de ‘Mide Küçültme’ ameliyatı için İzmir’deki Özel Can Hastanesi’ni tercih etti.
HAMZA DAĞ’DA ROL ALDI. AK PARTİ’DEN YENİ ÜNİVERSİTELİLER İÇİN FİLM...
01 Eylül 2018, 17:44 0
HAMZA DAĞ’DA ROL ALDI. AK PARTİ’DEN YENİ ÜNİVERSİTELİLER İÇİN FİLM...
AK Parti Gençlik Kollarının hazırladığı 'Kampüse Hoş Geldin' projesi kapsamındaki reklam filminin çekimleri sırasında aralarında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ile eski milli motosikletçi ve Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'nun da bulunduğu 10 kişi, Sofuoğlu' nun motosikletini taşıdı. Ortaya renkli görüntüler çıktı.
GENÇ KADIN KALÇA BÜYÜTME OPERASYONUNDA ÖLDÜ
29 Ağustos 2018, 16:52 1
GENÇ KADIN KALÇA BÜYÜTME OPERASYONUNDA ÖLDÜ
İzmir'de kalça büyütme estetik ameliyatında gelen ölüm 3 çocuk annesi İngiliz kadının ailesini yıktı...