SAĞLIK HABERLERİ
İZMİR TÜRKİYE'NİN SAĞLIK MERKEZİ OLACAK...
14 Mayıs 2019, 13:35 0
İZMİR TÜRKİYE'NİN SAĞLIK MERKEZİ OLACAK...
Türkiye’nin 3.cü İzmir tarihin en büyük sağlık yatırımı olan Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü inşaatında 3 aydır süren yavaşlama yerini sessizliğe bıraktı. 60 dolayında alt taşeron şirketin farklı alanlarda yürüttüğü projeyle ilgili olarak bazı bankaların taahhütlerini yerine getirmede geciktikleri belirtiliyor.
23 NİSAN’DA ONKOLOJİ HASTANESİ…
22 Nisan 2019, 18:13 0
23 NİSAN’DA ONKOLOJİ HASTANESİ…
“KİTVAK (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi’nde tedavileri devam eden çocuklarla birlikte kutladı”
Tour of Turkey
22 Nisan 2019, 15:17 0
Tour of Turkey
Bu yıl 55. kez düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 6 gün süren etapların ardından tamamlandı. Etkinliğe katılan bisikletçilere 6 yıldır sağlık hizmeti veren Dokuz Eylül Üniversitesi sağlık ekibi, yaşanan kazalara yaptıkları hızlı müdahalelerle takdir topladı. Son etapta 3’üncü gelen ve turun sprint lideri olan Bora - Hansgrohe takımının İrlandalı sporcusu Sam Bennett’e madalyasını sunan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Üniversite olarak sağlık ekibimizle gurur duyduk. Bu tür organizasyonların ülkemizde bisiklet kültürünün gelişmesinde önemli katkılar sağlayacak” dedi.
İZMİR'DE MEME AMELİYATI SKANDALI
18 Nisan 2019, 22:42 0
İZMİR'DE MEME AMELİYATI SKANDALI
İzmir'de akıllara durgunluk veren doktor ihmali iki hastanın hayatını kararttı! Ümran Ayaz ve Tülay Çığır Keskinkılıç, boyun fıtığına sebep olduğu gerekçesiyle meme küçültme ameliyatına girdi. O tarihten sonra kadınların hayatı kâbusa döndü.
“Göz tansiyonu, görme kaybına yol açan hastalıklar arasında ikinci sırada.”
13 Mart 2019, 14:25 0
“Göz tansiyonu, görme kaybına yol açan hastalıklar arasında ikinci sırada.”
Uzmanlar, başlangıçta hiç belirti vermeyen, ilerleyen dönemde çevresel görmeyi bozan, son dönemlerinde ise körlüğe yol açabilen görme siniri hastalığı göz tansiyonuna (Glokom) karşı uyarıyor.
GENÇ MÜSİAD’DAN ÖRNEK KAMPANYA
21 Şubat 2019, 15:18 0
GENÇ MÜSİAD’DAN ÖRNEK KAMPANYA
MÜSİAD İzmir Şubesi Gençlik Kurulu ile Kızılay arasında düzenlenen işbirliği ile gerçekleştirilen “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” sloganıyla kan bağış kampanyası geniş bir katılımla yapıldı. Türk Kızılay’ı Ege Bölgesi Kan Merkezi’nde düzenlenen kampanyaya Türk Kızılay’ı Ege Bölgesi Kan Merkezi Müdürü Dr. Gökay Gök, MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı, Genç MÜSİAD Başkanı Muhammed Elçiboğa, Genç MÜSİAD ile MÜSİAD üyeleri katıldı.
TORBALI’NIN SAĞLIK YATIRIMLARINDA ALTIN ÇAĞI
08 Şubat 2019, 12:14 0
TORBALI’NIN SAĞLIK YATIRIMLARINDA ALTIN ÇAĞI
250 yataklı Devlet Hastanesi, Diş Hastanesi, 100 yataklı Huzur Evi, Ayrancılar Semt Polikliniği, Sağlık Ocakları yapımlarıyla Torbalı sağlık yatırımlarında altın çağını yaşıyor.
TORBALI’DAN MİNİK ÖYKÜYE KAN VERDİLER
06 Şubat 2019, 18:11 0
TORBALI’DAN MİNİK ÖYKÜYE KAN VERDİLER
Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in eşi Arzu Görmez, lösemi hastası Öykü Arin için ilçede düzenlenen kan ve kök hücre bağışına katıldı.