KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ
“KEMERALTI İÇİN  ORTAKLAŞA ÇALIŞILMALI”
02 Haziran 2019, 01:36 0
“KEMERALTI İÇİN ORTAKLAŞA ÇALIŞILMALI”
Kemeraltı Hayat Platformu resmi ziyaretler kapsamında Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Şenyol Kocaer ve Zafer Mutluer’i ziyaret etti. İzmir'in en önemli değeri olan Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nın yapısal sorunları, esnafının sıkıntıları ve restorasyon planlarında yapılacak olan değişiklik ve çalışmaların tarihi doku ile uygunluğunun görüşüldüğü toplantıda
İLK KURŞUN KONSERİ
15 Mayıs 2019, 15:20 0
İLK KURŞUN KONSERİ
TRT İzmir Radyosu Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşımızın 100. Yılında İzmirlileri Gündoğdu Meydanı’nda bekliyor.
Başarılı kadın girişimciden Urla’ya sanat atölyesi ..
28 Nisan 2019, 12:42 0
Başarılı kadın girişimciden Urla’ya sanat atölyesi ..
Devlet memurluğundan emekli olduktan sonra Urla’ya tasarım ve peyzaj merkezi kurarak başarılı bir girişimcilik öyküsüne imza atan Nihal Çiçekçi, şimdi de yeni bir hayalini daha gerçekleştirdi. Tasarım ve peyzaj merkezinin hemen yanına Urla’da ihtiyacı hissedilen sanat atölyesini de kuran Çiçekçi, burada gerçekleştireceği sanat atölyeleri ile Urla’nın sanat yaşamına da yeni bir renk katmayı hedefliyor.
ÇANAKKALE RUHU BKM’DE CANLANDI
19 Mart 2019, 09:55 0
ÇANAKKALE RUHU BKM’DE CANLANDI
Torbalı Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 104.yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü ile ilgili anlamlı bir etkinliğe imza attı. Belediye Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. İki bin kişilik salonun tamamen dolduğu geceye Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Torbalı Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sin, Belediye Başkan Vekili Özgür Erman Çağlar, MHP İlçe Başkanı Muhammet Oral, Ziraat Odası Başkanı Yılmaz Girgin, Çiftçi Malları Koruma Başkanı Mehmet Soykan da katıldı.
EÜ'de İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı
12 Mart 2019, 16:54 0
EÜ'de İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı
İZMİR(Ege Ajans)- Türkiye’nin bağımsızlık ve kurtuluş mücadelesini ölümsüzleştiren İstiklal Marşı’nın kabulünün 98’inci yılı Ege Üniversitesinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.
8 MART TORBALI’DA YOĞUN GEÇECEK
07 Mart 2019, 15:52 0
8 MART TORBALI’DA YOĞUN GEÇECEK
Torbalı Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü bir dizi etkinlikle kutlayacak. 4 gün sürecek olan etkinliklerde her kesimden bayana hitap edecek bir program hazırlandı
MHP’DEN “SEVDAMIZ TORBALI” KONSERİ
06 Mart 2019, 16:55 0
MHP’DEN “SEVDAMIZ TORBALI” KONSERİ
Milliyetçi Hareket Partisi Torbalı İlçe Teşkilatı 9 Mart’ta bir konser düzenleyecek.
İZMİR‘İN STK’LARININ KAHRAMANMARAŞ  YOLCULUĞU BAŞLIYOR…
10 Aralık 2018, 10:16 0
İZMİR‘İN STK’LARININ KAHRAMANMARAŞ YOLCULUĞU BAŞLIYOR…
İzmir Merkezli Federasyon ve derneklerden oluşan 50 kişilik Kültür Köprüsü Platformu MARAŞDER ‘in ev sahipliğinde 11 Ocak’ta Kahramanmaraş’a gidiyor.