Korkmaz; Yandaş değil, liyakat önemli

Türk Milliyetçisi Kamu Görevlilerin kurduğu “Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı” na (TÜRKAV) İzmirli genel başkan geliyor. Geçtiğimiz genel seçimlerde MHP’nin İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı olan Ebubekir S. KORKMAZ TÜRKAV Kongresinin tek adayı.

Korkmaz; Yandaş değil, liyakat önemli
06 Eylül 2018 Perşembe 13:44

Alparslan Türkeş İstedi

Fikri Temelleri Merhum Alparslan Türkeş tarafından atılan ve 1989 yılında fiili olarak kurulan Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı, Türkiye’deki Milliyetçi kuruluşların en önemlilerinden olan Türkiye TÜRKAV, kamuda çalışan Ülkücülerin buluşma noktası. Vakfın Türkiye genelinde yüze yakın aktif teşkilatı bulunuyor.

Bilhassa son yıllarda kamuda yaşanan Türk Milliyetçileri kıyımından sonra daha aktif bir çalışma içerine girmesi beklenen TÜRKAV’da Genel Başkanlığa Stratejist Ebubekir S. Kormaz’ın tek aday gösterilmesi dikkat çekici bir adım olarak ortaya çıkıyor.

İzmirli bir aileye mensup olan Korkmaz, Gazi Üniversitesi mezunu. İlk gençlik yıllarında Ülkü Ocakları Genel Merkezinde çok önemli görevler üstenen Ebubekir Korkmaz; Ülkü Ocakları Dergisi Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü ve Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

Alparslan Türkeş’in bizzat eğitim verdiği “Özel Eğitim Gurubundan” olan Ebubekir Korkmaz, uzun yıllardır MHP Genel Başkanı Lider Devlet Bahçeli’nin en yakınlarından biri. Geçtiğimiz seçimlerde iki defa İzmir Milletvekili Adayı olan Korkmaz, halen çeşitli sivil ve resmi kurumlara stratejik ve kurumsal eğitimler veriyor. 

TÜRKAV Genel Başkanlığına aday gösterilmesi hususunda bir açıklama yapan Korkmaz;

  • Devletin Asli Gücüyüz

“Kamuda görev yapan Türk Milliyetçileri olarak uzun ve çetin bir yoldan geliyoruz. Devletimizi kuran fikrin ve yaşatan ideallerin sahibiyiz. Her şartta Türkiye Cumhuriyeti Devletinin asli gücü olan arkadaşlarımızın gösterdiği milli duruş takdire şayandır. Fakat son yıllarda yaşadıklarımız devletine hayatı pahasına bağlı olan mensuplarımıza karşı zulme dönüşmüştür. Devlet içine sızan FETÖ ve PKK terör örgütlerine karşı devletimizin yanında mücadele eden arkadaşlarımıza yapılanları kabullenemiyoruz.”

  • Hedefte Yandaş Sendikacılık Var

Yeni dönemde birinci vazifemiz ilkönce bu adaletsizliklere karşı savaşmaktır. Kamu içinde yer tutan yandaş sendikacılık yerine liyakat ilkesini hâkim kılmak için demokratik mücadele vereceğiz. Hak Kuvvetlinin değil haklınındır prensibiyle çalışacağız. Mensuplarımızla büyük bir dayanışma içindeyiz. Bu dayanışmayı geleceğin güçlü devlet yapısı içinde çok iyi değerlendireceğimize inanıyorum. Zor bir dönemden geçen devletimiz için gövdemizi taşın altına koyuyoruz. Gönlü Türk ve Türkiye aşkıyla dolu olan bütün kamu çalışanlarını da bu birliğe davet ediyorum. Kimliğinde asalet mührü taşıyanlarla birlikte bütün zorlukları aşacağımıza inanıyorum. Bize böyle bir vazifeyi layık görenleri de utandırmamak için gece gündüz demeden çalışacağız.” Dedi.

Yoğun bir katılımın olacağı beklenen genel kurulda Türkiye’nin her yerinde faaliyette bulunan TÜRKAV Şube temsilcileri ve mensupları hazır bulunacak. Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi Konferans Salonu’nda 08.08.2018 Cumartesi Günü Saat 10.00’da gerçekleştirilecek olan genel kurula MHP’nin ve TürkKamuSen’in üst düzeyde katılım sağlaması bekleniyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Buğra Koryürek - 6 ay önce
Ali Fidan’ın MSB Müsteşarı olduğu dönemde, öncülüğünde icra edilen "Millî Savunma Uzmanlığı'na (MSU) Bakanlık İçerisinden Geçiş" sınavı ile askerî öğrenci alım sınavlarındaki skandalları ortada. Askerî öğrenciler 5’er 10’ar TSK’dan atılıyor FETÖ iltisâkları nedeniyle. MSU’larını ise hiç söylemiyorum bile: Güya MSB’de görevli memurlara güvenlik soruşturması yaptırmış. Külliyen yalan. AKP teşkilatlarından hamili kart veya bir telefon ayarlayabilenlerin tamamı Bakanlık içerisinden "Milli Savunma Uzmanı" kadrolarına atanmışlardır. Referans göstermeyenler/gösteremeyen memurlar ise, liyakatlerine ve donanımlarına rağmen, mağdur edilmişlerdir. AKP'nin siyasi kadrolaşma hareketinin kurbanı olmuşlardır. O sınavın objektif değerlendirmelere göre icra edilmediğini bugün artık Bakanlık bürokratları da yavaştan itiraf etmeye başlamışlardır. Mızrak artık sığmıyor çuvala.