İZKA MALİ DESTEK PROGRAMLARI SONUÇLARI AÇIKLANDI

İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) 2017 yılı Sosyal Uyumun Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı ile Kültür Varlıklarının Korunması ve Yaşatılması Mali Destek Programı’nın değerlendirme süreçleri tamamlandı.

İZKA MALİ DESTEK PROGRAMLARI SONUÇLARI AÇIKLANDI
21 Eylül 2018 Cuma 12:45

Sonuçları açıklanan programlardan Sosyal Uyumun Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programına 57 proje başvurusu yapıldı. Konusunda uzman bağımsız değerlendiriciler ve değerlendirme komitesi üyeleri tarafından yapılan değerlendirmeler ve Yönetim Kurulu onayı neticesinde 18 asil, 8 yedek olmak üzere toplam 26 proje başarılı bulundu. Program kapsamında destek almaya hak kazanan projelere yaklaşık 11 Milyon TL kaynak sağlanması öngörülüyor.

Kültür Varlıklarının Korunması ve Yaşatılması Mali Destek Programına ise, Projelendirme bileşeninde 11, Küçük Ölçekli Altyapı bileşeninde 13 olmak üzere toplam 24 proje başvurusu yapıldı. Değerlendirme süreçleri sonunda, Projelendirme bileşeninde 8 asil, Küçük Ölçekli Altyapı bileşeninde ise 12 asil olmak toplam 20 proje başarılı bulundu. Bu program kapsamında destek almaya hak kazanan projelere ise yaklaşık 14 Milyon TL kaynak sağlanması öngörülüyor.

İki mali destek programı ile yaklaşık 25 Milyon TL’lik kaynağın İzmir’in kalkınmasına katkı sağlayacak projelere aktarılmasının hedeflendiğini belirten İZKA Genel Sekreteri Dr. Mehmet Yavuz Sosyal Uyumun Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı ile İzmir’de yaşlılar, engelliler, madde bağımlıları, göçle gelenler, çocuklar ve gençler

gibi özel politika gerektiren gruplara yönelik hizmet kapasitesinin geliştirilmesini amaçladık.

Diğer programımız olan Kültür Varlıklarının Korunması ve Yaşatılması Mali Destek Programı kapsamında ise, İzmir’deki taşınmaz kültür varlıklarının korunması, iyileştirilmesi ve bunlara işlev kazandırılmasına yönelik projeleri desteklemiş olacağız.” dedi.Yavuz, başarılı projelerin başvuru sahipleri ile imzalanacak destek sözleşmelerinin, Ekim ayı itibariyle tamamlanmasının planlandığını belirtirken, Mali Destek Programları sonuçlarına www.izka.org.tr adresinden ulaşılabileceğini söyledi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.