Cumhuriyet Savcılığına Suç Duyurusunda Bulunuyorum.

Yazarımız Halit Tunç Torbalı Belediyesinde çaresiz bir kadına yapılan tacizler serisini ve sonrası yaşananları yazdı... İŞTE O YAZI...

Cumhuriyet Savcılığına Suç Duyurusunda Bulunuyorum.
12 Ağustos 2019 Pazartesi 02:38

S.A çok kısa süren bir evlilik yaşamış, Torbalı’daki baba ocağına sığınmak zorunda kalmıştı. Aile oldukça kalabalıktı. Abi özürlü, baba hasta, kızlar öğrenciydi.

S.A bu ağır yükü omuzuna almış iş buldukça tarlada, bağda bahçede çalışıyordu. Lakin kazancı ailesini geçindirmeye yetmiyordu.

Bir önceki dönem Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’ e ailenin durumu anlatılır. Adnan başkan S.A’ yı belediye şirketi TORBEL’ e temizlikçi olarak alır.

AK Parti Torbalı’da seçimi kaybedince TORBEL ’in birimlerine Kafelerden Sorumlu T.O atanır. T.O aynı zamanda Başkan Yardımcı Ali Yakupoğlu’nun en yakın arkadaşıdır.

Torbalı Belediyesinde henüz işçi kıyımı başlamamıştır.

T.0 bir gün genç kadını yanına çağırır “sen çok güzel bir kadınsın, gel seni bu hayattan kurtarayım. Benimle ol, birlikte gezeriz. Artık temizlikte yapmazsın. Seni kimse işten de çıkaramaz. Yoksa…” deyip tehditler savurur.

Günlerce devam eden bu tacizden bunalan S.A annesine durumu anlatır.

İşte asıl alçaklık, onursuzluk, şerefsizlik bundan sonra başlar.

Anne, kız Belediye Başkanı İsmail Uygur’a durumu anlatmak için epeyce uğraşırlar lakin Ugur’ a sıradan insanların ulaşması mümkün değil.

Aile bir başkan yardımcısıyla görüştürülür.

Oda bulunan bütün yöneticileri isim, isim biliyorum. Bütün Türkiye’ye meşhur ettiğim Belediye Başkanının oğlu Efe Uygur’da bu görüşmenin tanığıdır.

Genç kadın olanları anlatır,

Sözde başkan yardımcıları birer psikolog kesilirler, kurumlarda bazı yanlış anlaşmaların olabileceğini belirtirler. Tedbir olarak ta T.O Fen İşleri Müdürlüğünde görevlendirilir.

S.A’ ya “ ise git evde bir hafta dinlen. İşe gelme. Bu konuyu da lütfen kimseye anlatma” tavsiyesinde bulunurlar.

Ege’nin merkezinde feodal yapının, baskının kıskacında çırpınan çaresiz kadın ne yapacağını bilemez.

Sadece bir kısmını anlatabildiğim bu iğrenç taciz vakasını kapatmak ve genç kadını susturmak için herkes SEFERber olur.

Ağır taciz travması yaşayan genç kadın evine kapanır. Çok geçmeden PTT yoluyla evlerine bir ihbarname gelir.

Gelen zarfta 13.07.2019 tarihli bir tutanak bulunur. Tutanakta S.A’ nın kurum yöneticilerinin bilgisi, onayı olmadan işe gelmediği yazılıyor. 3 kişinin imzasına yer veriliyor.

TORBEL ’in Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Selim Özcan adıyla genç kadına tebliğ edilen 2. yazıda ise S.A’ nın 09.7.2019 ve 03.08.2019 tarihleri arasında işi gelmediği belirtilerek tazminatsız olarak işine son verildiği bildiriliyor.

CHP tacizcisini, sapığını korumak için bir yandan Milletvekili adayının karısını devreye sokuyor, öte yandan çaresiz bir boşluğundan da yararlanarak ta işine son veriyor.

Çünkü genç kadının işine son verildikten sonra anlatacakları yada yapacağı şikayetin inandırıcı olamayacağı üzerine tezgah kuruluyor.

‘işten attık, iftiraya başvuruyor’ gerekçesi üretilmeye çalışıldı.

Ben Torbalı’da olanlardan, yaşananlardan dolayı CHP’den umudumu kestim.

Müfettiş, teftiş hepsi hikâye, zamana yayma siyaseti.

CHP’lilerin; kadın, çevre, hayvan hakları gibi sloganlarının ne kadar fos olduğunu İzmir’de yaşayanlar çok iyi bilir.

Bu teşkilattan, partiden bir cacık olmaz.

Belediyelerde yaptıklarını gördükçe, yaşadıkça… İktidar versiyonlarını düşünmek bile istemiyorum.

Buradan Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığına açıkça ihbarda bulunuyorum. Yazdıklarımı lütfen ihbar kabul edin. S.A ile birlikte ifade vermeye hazırız.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.