GÜNDEM HABERLERİ
KATİLİN SAKLANDIĞI ALAN KONTROL ALTINDA...
30 Aralık 2019, 05:42 0
KATİLİN SAKLANDIĞI ALAN KONTROL ALTINDA...
İzmir’de, Torbalı İlçe Sağlık Müdürü Fuat Mehmet Park evinin önünde, Torbalı Devlet Hastanesi’nde görevli Dr. Harun Gülcemal’nin eşi Hatice Gülcemal ise evlerine gelen bir kişinin silahlı saldırısı sonucu öldürüldü. İki cinayeti de işlediği düşünülen zanlının ise köşeye kıstırıldığı ve çatışma çıktığı öğrenildi. Çıkan çatışmada bir polis ağır yaralanırken zanlının ise yaralı olarak olay yerinden kaçtığı belirtildi
İZMİR SEÇKİNLERİNİN RANT KAPISI KAPANDI MI?
24 Aralık 2019, 13:09 0
İZMİR SEÇKİNLERİNİN RANT KAPISI KAPANDI MI?
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ilin valiliğine Park Yasağı İhlali ve çekilecek araçlarla ilgili bir uyarı genelgesi yayınladı. Genelgeye göre, araç çekilmesi sadece trafik görevlilerinin refakatinde olabilecek, çekilen araçların takibi yapılacak. Ayrıca bu yeni uygulamayla İzmir’de özel bir vakfın tekeline verilen ve çok büyük bir rant kapısı olan bir Vakfı ta artık yetkisiz hale getiriliyor. İstanbul Valiliği kısa süre önce İstanbul Trafik Vakfı’nın kentteki faaliyetlerini durdurmuştu. Karar vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. Aynı kararın İzmir içinde alınması bekleniliyor. İzmir’deki vakfın dünde araç çekme işlemlerine devam ettiği vatandaşlılarla çekici terörü estirenler arasında tartışmaların yaşandığı gözlemlendi.
BAŞKURDİSTAN ÖZERK BÖLGESİNE YAPTIĞI GEZİ DE OĞUZ'A SORULDU.
18 Aralık 2019, 00:01 0
BAŞKURDİSTAN ÖZERK BÖLGESİNE YAPTIĞI GEZİ DE OĞUZ'A SORULDU.
İzmir'de FETÖ/PDY'ye üye olduğu gerekçesiyle tutuklanan Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un mahkemedeki ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.
FETO'NUN MAHREM İMAMLARIYLA GÖRÜŞMÜŞ…
17 Aralık 2019, 00:03 0
FETO'NUN MAHREM İMAMLARIYLA GÖRÜŞMÜŞ…
Cumhuriyet Halk Partisi Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) üst düzey yöneticileri ile telefonda irtibat kurduğu, sohbet hocalığı yaptığı, derneklerine üye olduğu gerekçesiyle tutuklandı
KONAK’IN KALBİNE HANÇER VURULMAYACAK
15 Aralık 2019, 22:20 0
KONAK’IN KALBİNE HANÇER VURULMAYACAK
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ile görüşerek gökdelen projesi ruhsatının iptali için gerekli çalışmaları başlattığını bildirdi.
KARA DELİK BÜYÜYOR
13 Aralık 2019, 19:24 0
KARA DELİK BÜYÜYOR
TRT’nin 2018 yılı hesap ve işlemlerine ait özet bilgiler Hazine ve Maliye Bakanlığı’nca açıklandı. Buna göre 2018 yılında elektrik katkı payı, bandrol ve reklam olmak üzere toplam 2 milyar 657 milyon 5 bin lira gelir elde eden TRT, bu gelirine rağmen 2018 yılını 92,1 milyon TL zararla kapattı. Zararın gerekçesi kurumdan emekli edilen bin 786 kişiye ödenen kıdem tazminatları gösterildi.
GAZİEMİR BELEDİYESİ’NDEN ÇÖP KRİZİNE AÇIKLAMA
11 Aralık 2019, 21:46 0
GAZİEMİR BELEDİYESİ’NDEN ÇÖP KRİZİNE AÇIKLAMA
İzmir Gaziemir Belediyesi'nde çöp toplama krizi çıktı. Çöp toplama firması Gaziemir Belediyesi'nin 9 aydır ödeme yapmadıklarını borçlarının 2 milyonu geçtiğini belirterek belediye ödeme yapana kadar çöp toplamama kararı aldıklarını belirtti. Gaziemir Belediyesinden yapılan açıklamada ise temizlik firması suçlandı.
Balıkesir'in Akçaköy ilçesinde saat 23:14’te 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi
10 Aralık 2019, 23:37 1
Balıkesir'in Akçaköy ilçesinde saat 23:14’te 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamada Balıkesir'in Akçaköy ilçesinde saat 23:14’te 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Öte yandan AFAD depremin büyüklüğünü 4.6 olarak duyurdu. Deprem İstanbul, İzmir, Bursa ve Manisa'da da hissedildi.