EGE FİNANS DERNEĞİ YENİ BAŞKANINI SEÇTİ.

Ege Finans Derneği 3. Olağan Genel Kurulu Toplantısı’nda derneğin yeni yönetimi belli oldu , C. Coşkun Küçüközmen’den boşalan başkanlık koltuğuna Corbett Company Genel Müdürü Mehmet Vurucu seçildi.

EGE FİNANS DERNEĞİ YENİ BAŞKANINI SEÇTİ.
23 Kasım 2018 Cuma 14:41

Finans dünyasının nabzını tutan akademisyenler, reel sektör finans yöneticileri, banka, sigorta ve borsalarda çalışan yönetici ve beyaz yakalılardan oluşan EGE FİNANS DERNEĞİ, bilimsel, akılcı ve katılımcı bir süreçle, teknolojinin sağladığı olanaklarla finans sistemini iyileştirmek ve yeniden tasarlamak misyonuyla hizmet veriyor.

EGE FİNANS DERNEĞİ’nin yeni başkanı, Koçbank, Yapı Kredi Bankası ve Alternatifbank Eski Bölge Müdürü, Corbett Company Genel Müdürü Mehmet Vurucu ‘ yaptığı konuşmada, ‘ Dernek olarak Ege Bölgesindeki finansal kurumların ve sektör oyuncularının ekonomimize yarattığı katma değeri artırmayı, sektörümüzün büyümesine katkıda bulunmayı; meslek standartlarının oluşturarak etki alanlarımızın artmasına liderlik etmek istiyoruz’ dedi. Ayrıca EGE FİNANS DERNEĞİ’nin yeni başkanı olarak seçilmekten büyük mutluluk ve gurur duyduğunu belirten Vurucu, bir önceki dernek Başkanı C. Coşkun Küçüközmen’e teşekkür ederek, kendisinden devraldığı bayrağı daha da ileriye taşıyacaklarının altını çizdi.

Yeni dönem vizyon ve projeleriyle İzmir ve Ege Bölgesi’nde başarılı çalışmalar yapmayı planlayan Ege Finans Derneği, bu sayede ülkemizin ekonomik olarak kalkınmasına da katkı sağlamayı hedefliyor.

Mehmet Vurucu kimdir?

Mehmet Vurucu, 1985 yılında Çukurova Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme (İngilizce) Bölümü’nden mezun oldu. 2013 yılında Ege Üniversitesi Para-Banka’da yüksek lisansını tamamladı.

Çalışma hayatına, 1986 yılında Yapı Kredi Bankası’nda müfettiş olarak başlayan Mehmet Vurucu, 1995-2015 yılları arasında Koçbank, Yapı Kredi Bankası ve Alternatifbank’taşube müdürlüğü ve bölge müdürlükleri yapmıştır. Bankacılık hayatının 17 yılını bölge müdürü olarak geçirmiştir.Mehmet Vurucu, 2015 tarihinde kurduğu Corbett Company Finansal Danışmanlık ve Eğitim Şirketi’nde halen Genel Müdürlük görevini sürdürmektedir.

29 yıllık bankacılık süresince, bankacılık yanında çok sayıda sosyal sorumluluk projesinde görev alırken üniversitelerle de yakın iş birliği içinde bulundu. Ayrıca, İzmir’de bir vakıf üniversitesinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Tüm bunlar dışında banka ve üniversitelerde 6000’e yakın kişiye eğitim veren Mehmet Vurucu’nun yazarı oldu 9 adet kitabı bulunmaktadır.

Mehmet Vurucu, Ege Finans Derneği’nin kurucu üyelerinden olup 2018 Kasım ayı itibariyle başkanlık görevini devralmıştır. Kendisi bir Akredite Melek yatırımcıdır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

EGE FİNANS DERNEĞİ

Dernek, İzmir ve Ege Bölgesi'ndeki kamu ve vakıf üniversitelerinin ilgili fakültelerindeki iktisat, işletme, finans mühendisliği, dış ticaret ve finansman, bankacılık ve finans gibi ya da farklı adlarla tanımlanan bölümlerin finansal iktisat, para teori ve politikası, para-banka, işletme finansmanı ve yönetimi, risk yönetimi, finans tarihi, sermaye piyasaları ve sigortacılık gibi alanlarında çalışan öğretim elemanları ile Bankacılık Kanunu, Sermaye Piyasası Kanunu, Sigortacılık Kanunu ile Finansal Kiralama, Factoring ve Finansman Şirketleri Kanunu gibi ilgili mevzuatlar kapsamında finans piyasalarında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar ile ilgili kamu kurumlarında çalışanların yanı sıra özel ve kamu sektöründeki işletmelerin finans bölümlerinde çalışan finansçıları bir araya getirmek, mesleki birlik ve dayanışmalarını gerçekleştirmeye yönelik etkinlikler ile aşağıdaki çalışma konuları ve biçimlerine yönelik faaliyetlerde bulunmak amacını gütmekte ve kapsamaktadır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Serap Karaca - 9 ay önce
Sevgili Mehmet Vurucu bey sizi ve Ege Finans derneğinde çalışan değerli öğretim görevlilerini, Konularında uzman değerli yöneticileri ve çalışanları tebrik ediyorum.