İZMİR ÖĞRENCİ MECLİSİ İ BAŞKANLIĞINA HALİM KARABULUT SEÇİLDİ…

Öğrencilere seçme ve seçilmeyi benimsetmek, demokrasi bilincini aşılamak amacıyla ‘Okul Meclisleri Projesi ‘ kapsamında İzmir’de gerçekleştirilen seçimleri, Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi öğrencisi Halim Karabulut kazandı.

İZMİR ÖĞRENCİ MECLİSİ İ BAŞKANLIĞINA HALİM KARABULUT SEÇİLDİ…
03 Aralık 2018 Pazartesi 00:44

Büyük bir yarış içinde geçen seçimleri kazanan Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi öğrencisi Halim Karabulut, TBMM’sinde ve Milli Eğitim Bakanlığındaki toplantılarda İzmir’deki bütün ilk orta ve lise öğrencileri adına İzmir’i temsil edecek.

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi kapsamında İzmir İl Öğrenci Temsilciliği Seçimi, Atatürk Lisesinde gerçekleşti. 8 aday grubunun katıldığı başkanlık seçiminde Kullanılan oyların çoğunu alan Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi öğrencisi Halim Karabulut seçimi kazandı. Karabulut, kendisine destek veren öğrenci arkadaşlarına teşekkür ederek, Ankara’da ve diğer çalıştaylar da İzmir’i en iyi şekilde temsil edeceğini belirtti.

Krababulut  metropolishaber.com’un sorusu üzerine seçimlerle ilgili olarak şunları söyledi “ Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi TBMM ve MEB tarafından ortaklaşa yürütülmekte olan çok önemli karşılık bulan bir projedir. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm ilköğretim ve lise öğrencilerini kapsıyor. Seçimler oldukça demokratik bir ortamda yapılıyor ve beş zorlu aşamadan oluşuyor, ve farklı basamakları bulunuyor. Her oylama, kurulan her sandık öğrencilerin demokrasiye, seçimlere olan eğilimini arttırır. Deneyim kazandırır. İllerinde il öğrenci meclisi başkanı seçilen 81 kişi TBMM’de bir araya gelerek kendi aralarında yapacakları seçimle Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanını belirlerler”

PROJELERİMİZ VAR, ONLARI UYGULAYACAĞIZ

Öğrenci Meclisi Başkanı Halim Karabulut, kısa sürede ’in farkını ortaya koyacağını, öğrencilere yönelik bir dizi projeyi hayata geçireceklerini belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü “ yardımlaşmada, dayanışmada, onlarca proje için ben ve arkadaşlarım durmaksızın çalışacağız. Sanatta, eğitimde, bilimde, sosyal yaşamda, çevrecilik alanında, aile yapısının güçlendirilmesi bazında, zararlı maddelerle mücadelede, sosyal medyanın hayatımızı kuşatması gibi çok etkin çalışmalarımız olacak. Biz bir ekibiz. Ben diye bir kavramı, yaklaşımı asla kabul etmiyoruz. BİZ diyoruz. Kolektif bir güç olacağız. Kantinlerdeki yiyeceklerin kalitesi de bizi ilgilendirir, arkadaşlarımızın aile bağları da, Çevreye duyarlılıkta, biz bu ülkenin geleceğiz. Büyüklerimizin deneyimlerini, birikimlerini yanımıza alarak yola çıkıyoruz. Özelikle yardım gereksinimi olan okullarımızla dayanışma içinde olacağız. Kitap imza günlerimiz, panel ve konferanslarımız olacak. Yerel yönetimlerle işbirliği projeleri yapacağız. Bisiklet gruplarımız olacak. Konserler düzenleyeceğiz. Yerel ve milli mutfağımızı yemeklerimizi sahipleneceğiz. Seminerlere katkı koyacağız. Ülkemizde düzenlenen matematik olimpiyatlarının yanı sıra tarih olimpiyatlarının düzenlenmesi ile bizim geçmişte inanarak birlik kurarak atığımız adımları herkesin bilmesi ve ders çıkarması gerektiğine inanmaktayız "Ağaç hayattır" projesi okullarında gönüllü öğrencilerimiz ile gerçekleştirdiğimiz meyve ağaçları dikimi etkinliği yapmayı amaçlıyoruz. Hafta sonları hobi kulüpleri buluşması kahveden doğal ürünlerinden resim çalışmaları linol baskı gibi ve bunların sergisinin açılması "Hayvanı sevmeyen insanı sevemez" projesi gibi onlarca başlık altında çalışacağız inşallah “


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.