BİLİM VE TEKNOLOJİ HABERLERİ
MAKTEK İZMİR FUARI KAPILARINI AÇTI
04 Ekim 2017, 16:21 0
MAKTEK İZMİR FUARI KAPILARINI AÇTI
Makina sektörünün Ege Bölgesi’ndeki en büyük buluşması MAKTEK İzmir Fuarı, bugün (4 Ekim 2017) Fuarİzmir’de kapılarını açtı. TÜYAP tarafından, Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) işbirliğiyle düzenlenen fuar, makina sektörünün öncü firmalarını bir araya getiriyor. Ekonomi Bakanlığı’nın destekleri, 390 firma-firma temsilciliği ve 875 markanın katılımıyla Fuarİzmir’de gerçekleşen MAKTEK İzmir Fuarı’nın Ege bölgesine 250 milyon dolarlık iş hacmi yaratması bekleniyor.
İZFAŞ BUNU BAŞARABİLİYOR...
03 Ekim 2017, 14:45 0
İZFAŞ BUNU BAŞARABİLİYOR...
MINEX-7. Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknoloji Fuarı ile eşzamanlı olarak yapılan Uluslararası Maden Makinaları ve Teknolojileri Kongresi Başkanı Prof. Dr. Gürcan Konak, İZFAŞ’ın en önemli fuar düzenleyicisi konumunda olduğunu söyledi.
EGE ÜNİVERSİTESİ GELECEĞİNİ PLANLIYOR
20 Eylül 2017, 10:14 0
EGE ÜNİVERSİTESİ GELECEĞİNİ PLANLIYOR
Ege Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı üniversitenin 2019-2023 yıllarını kapsayan stratejik planını hazırlamak için “Stratejik Yönetim Eğitimi”ne başladı. Yönlendirme kurulu ve stratejik planlama ekibi üyeleri Ege Üniversitesi’ nin geleceğe emin adımlarla ilerlemesi için gerekenleri tartıştı.
BİR REKTÖR NEDEN GÖREVDEN ALINIR?  (Prof. Dr. Adnan Kasman)
16 Eylül 2017, 21:29 0
BİR REKTÖR NEDEN GÖREVDEN ALINIR? (Prof. Dr. Adnan Kasman)
Yazarımız Halit TUNÇ, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kasman'ın görevden alınmasının nedenlerini yazdı.
SİPİL PLASTİKTEN ROBOT TEKNOLOJİSİ HAMLESİ
06 Eylül 2017, 11:39 1
SİPİL PLASTİKTEN ROBOT TEKNOLOJİSİ HAMLESİ
Sipil Plastik Otomasyon Alanında Teknolojik Yatırımlarıyla Kalite Ve Verimliliği En Üst Seviyeye Taşıyor.
DNA DİZİLİMLERİNDE YENİ KEŞİF..
05 Eylül 2017, 09:48 0
DNA DİZİLİMLERİNDE YENİ KEŞİF..
Doç. Dr. Osman Doluca, araştırmasında e-coli bakterisinin DNA’sında bulduğu anahtar yapının, potasyum ya da magnezyum fazlalığına bağlı olarak değişebildiğini ortaya koydu.
“EGE İNOVASYON VE TİROİD CERRAHİSİ ÇALIŞTAYI” 9 EYLÜL’DE…
25 Ağustos 2017, 10:30 0
“EGE İNOVASYON VE TİROİD CERRAHİSİ ÇALIŞTAYI” 9 EYLÜL’DE…
Türkiye’de ilk defa tiroid hastalıklarının tedavisinde inovatif gelişmeler Ege’de ele alınacak
TÜRK BİLİM ADAMI ABD'DEN ALDIĞI ÖDÜLÜ EREN'E İTHAF EDECEK!
20 Ağustos 2017, 14:33 1
TÜRK BİLİM ADAMI ABD'DEN ALDIĞI ÖDÜLÜ EREN'E İTHAF EDECEK!
Prof. Dr. Ercüment Ovalı ve ekibinin kan ve kök hücreden ürettikleri "yapay deri", diğer adıyla "dermoplastik" çalışması ABD Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği'nin "En İyi Deneysel Araştırma Ödülü"nün sahibi oldu. Ovalı, yaptığı yazılı açıklamada, "Bir gün belki traji komik öyküsünü de anlatırım. Ama bu ödülü 8 Ekim'de Orlando'da alırken o kahraman çocuğa... Eren Bülbül'e ithaf edeceğim" dedi. Tokyo Üniversitesi'nde de bu paylaşıma yanıt geldi.